TALPA TEST CENTER FAALİYETLERİNE BAŞLIYOR

TTC İngilizce Seviye Belirleme Sınavlarına Başlıyor…
İlk iki sınav 10 – 11 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.
TALPA ve İspanya merkezli TEC ortak çalışmasıyla gerçekleşen ve çoğunluğu aktif pilotlardan oluşan ‘interlocutor’ (sınav yapıcı) eğitimi 3-7 Temmuz haftasında tamamlandı ve başarılı olan adaylara sertifikaları bugün teslim edildi.
TTC, TALPA TEST CENTER yolculuğuna yaklaşık bir sene önce başladı. Sekiz ay önce TALPA ve İspanya merkezli The English Center firması arasında başlayan yoğun görüşmeler sonucu Ekim 2016’da taraflar arasında imzalanan anlaşma uyarınca TALPA TEST CENTER kuruldu.  O zamandan bu yana TTC kendi iş süreçlerini geliştirip operasyonel alt yapısını kurarak SHGM onaylı Dil Yeterliliği Sınavları Hizmet Sağlayıcı Yetki Belgesini almaya hak kazandı.
TALPA, bugüne kadar yetki almış kurumlardan farklı olarak, gerçekleştirdiği bu ortaklıkla, yeni bir sınavı Türk Sivil Havacılığına kazandırmış ve kendini farklı konumlandırmıştır. Böylece adaylar iki farklı sınav tipi arasında, minimum bekleme süresi kriterine takılmadan sınava girme şanslarını kullanabileceklerdir.
İlk açtığı sınavlara gelen talep yoğunluğu nedeni ile sınav kontenjanı birkaç gün içerisinde dolan TTC, ilerleyen günlerde yeni sınav günlerini web sitesinden (www.talpatestcenter.com) açıklayacaktır.