Değerli üyemiz

Lisans kaybı poliçemiz, sigorta çözüm ortağımız 7 Days Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. aracılığıyla sadece TALPA üyelerine özel yurtdışı teminatlı bir grup poliçesidir.

Sağlık lisansınızın kalıcı veya geçici kaybında sizi koruma altına alır.

Teminat tutarları: 100.000 USD – 150.000 USD – 200.000 USD – 300.000 USD ‘dır.

– [ ] Poliçe başlangıç tarihi itibariyle sizi teminat altına alır. Yurtiçi ve yurtdışında farklı lisans poliçelerinizin olması teminatınızı etkilemez.
– [ ] Bu sigortadan 21 – 65 yaş arası üyeler yararlanabilmektedir. 61 yaş üzeri üyeler sadece kaza sonucu oluşacak lisans kaybından yararlanabilir. Bu sebeple 61 – 65 yaş poliçe tutarı düşüktür.
– [ ] Poliçe başlangıç tarihi itibariyle son 36 ay içinde herhangi bir hastalıktan geçici lisans kaybı yaşanmadıysa tüm hastalıklar ve tüm sakatlanmalar kapsam içindedir. Poliçe başlangıç tarihinden önceki son 36 ay içinde geçici lisans kaybı yaşanmasına sebep olan hastalık, hastalık tarihinden itibaren 36 ay boyunca teminat dışı kalmaktadır.
– [ ] Üyenin, sağlık lisansını SHGM kararıyla tamamen kaybetmesi durumunda karar günü itibariyle 180 gün içinde seçilen teminat ödenir.
– [ ] Sağlık lisansınızın SHGM kararıyla 90 gün üzerinde geçici askıya alınması (raporlu olduğunuz aylar) durumunda gelir kaybı teminatı olan geçici lisans kaybı ödemesini lisansın yeniden alınması ile toplu olarak yapar. Bu ödeme günlük olarak hesaplanır, seçilen teminatın maximum %2′sini öder ve bu tutar maaşınızın %75′ni geçemez.
– [ ] Şart, koşul ve yaş aralıklarına göre her yıl fiyatlar güncellenmektedir. Poliçeye üye olan sayısı ne kadar fazla olursa fiyatlar o oranda düşer.
– [ ] Her yenileme yılında biten poliçeye ödenen primin %10’unu yenilemede iade edilir.
– [ ] Lisans kaybının psikolojik veya psikiyatrik hastalığa bağlı olarak kalıcı kaybı durumunda seçilen teminatın %25’ini, geçici kaybı durumunda seçilen teminatın aylık %0.5’i kadarını öder.