Kurumsala geçiş için aşağıdaki belgeleri ve bilgiyi tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Devri Beyan Formu ve Sözleşmenin güncel halleri Turkcell Üyelik Formu sayfamızda yüklüdür.

  • Devir Beyan Formu (Hat kimin üzerine ise o kişinin ıslak imzası ile doldurulur)
  • Sözleşme (TALPA Üyesi Kaptanımızın ıslak imzası ile doldurulur)
  • TIM’den aldığı sipariş numarasını ya da sipariş numarası alabileceğiniz tarihi

Belgeleri ve bilgileri 505 795 55 55 no’lu telefona WhatsApp mesajı olarak ya da turkcell@talpa.org’a mail olarak atabilirsiniz .

Her üye kendisi dahil 3 kişi (birinci derece aile yakınları) için kampanyadan faydalanabilir.

Kurumsala devir olacak hattın üstüne olan kişinin TİM (Turkcell İletişim Merkezi)’e giderek kurumsal geçiş için ön talep açtırıp nüfus cüzdanını TİM’deki personele Turkcell Sistemine taratması gerekmektedir. Ön talep formu açılışı sırasında sizden Türkiye Havayolu Pilotlar Derneği İktisadi İşletmesi için Vergi Dairesi ve Vergi Numarası sorulacaktır. Öncesinde 505 795 55 55 no’lu WhatsApp’dan yada turkcell@talpa.org mailinden TALPA Turkcell Kurumsal Paketlere Geçiş bilgilendirme mailini talep etmenizi rica ederiz. Bu işlem sonucunda TİM’den size bir sipariş numarası verilecektir. Devir beyan formu ve sözleşme ile beraber sipariş numarasını ya da sipariş numarası alabileceğiniz tarihi bize iletmenizi rica ederiz. Sonrasında Turkcell tarafında geçiş işlemlerinin başlaması için talepte bulunacağız.

Başvuru öncesi dikkat edilecek hususlar;

  • Turkcell Kullanıcısı değilseniz öncelikle Turkcell Bireysel bir pakete (faturalı ve taahütsüz bir paket) geçmeniz gerekmektedir. Biz hattınızı kurumsala hattınız ancak Turkcell’den sinyal alıyorsa geçirebiliriz.
  • Kurumsala geçiş için hattınıza tanımlı aboneliklerin ve kampanyaların (bekleyen mobil imza aboneliği, cihaz kampanyaları, tek fatura aboneliği, fizy aboneliği vb.) iptal edilmesi gerekmektedir. Başvuru evraklarını gönderdikten sonra 532’yi arayıp hattınıza tanımlı abonelik ve kampanyaları iptal edebilirsiniz. Turkcell eğer hatta tanımlı abonelik ya da kampanya kalmışsa/bulunuyosa bunu iptal talebini geçiş öncesi bildirmektedir.
  • Telefonunuz 1 Haziran 2019 sonrası yurt dışından alındı ise; telefon kimim üzerine kayıt edilmişse hattı bu kişinin kimlik bilgileri ile takip etmemiz gerekmektedir. Yurt dışından alınan telefon üyemizden farklı birinin üstüne kayıtlı ise bu bilgiyi kurumsala geçiş sırasında ya da yurtdışından alınan telefonun kaydı sonrasında bu bilgiyi tarafımıza bildirmenizi rica ederiz.
  • Kurumsal hatların işlemleri çoğunlukla 532 üzerinden değil de TALPA üzerinden çözülmektedir. Başvuru, Geçiş sonrası teknik ya da operasyonel konular (SİM kart değişiklikleri, iade itirazları, paket değişiklikleri, mobil imza, bireysele geçiş, hat iptali, servis tanımlanması vb. gibi talepler) için 505 795 55 55 no’lu telefonu ya da turkcell@talpa.org adresini kullanmanızı rica ederiz.

Not: TALPA Turkcell Kurumsal Paketler ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını bu linkten ulaşabilirsiniz.