1. IMEI Kaydı

E-devlet üzerinden, kurumsal hat kullandığınız telefonlar için IMEI kaydınızı yaptırdığınız isim ile Turkcell Portal’de o telefonda kullanılan hattın kullanıcı ismi aynı olması gerekiyor. Hatlarımızı Turkcell Portal’de kullanıcı ismi olarak üyelerimizin ismi ile takip ediyoruz. Yurtdışından alınan telefonu kendinizden farklı birinin üstüne geçiriyorsanız, IMEI kaydı öncesi hat numarasını ve kişinin kimlik bilgilerini (Ad, Soyad, TC No, Doğum Tarihi) tarafımıza bildirmenizi rica ederim. E- devlet üzerinden yaptığınız IMEI kayıtlarında telefonunuzun her iki IMEI      numarasını da kayıt ettiriniz.

  1. E-sim talebi

Elektronik sim barkodunu TALPA üzerinden talep ediyorsunuz. Talebinizi ipekbaran@talpa.org mail adresine iletebilirsiniz. Elektronik Sim barkodunu IMEI kaydı yaptırmadan önce talep etmenizi öneririz. IMEI kayıt işleminden sonra gönderilen barkodlar için Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)’da yeni e-sim barkodu no’su ile IMEI no’sunun eşleşme süreci olmaktadır. Bu süreç 48 saati bulabildiği gibi bu süre zarfında fiziksel sim kartın kullanılmaması eşleşmenin gerçekleşebilmesi için gereklidir.

  1. E-sim ile ilgili bilgiler aşağıdadır;

E-sim tanımlama bedeli tanımlamadan sonra kesilen ilk Turkcell faturanıza yansıyacaktır.

IMEI Kaydından sonra e-sim barkodu okutuyorsanız öncesinde fiziksel sim kartınızı telefonunuzdan çıkartınız.

Bir barkodu 20 defa silip tekrardan yükleyebilirsiniz.

E-sim taleplerini Turkcell’den OFFLINE olarak istiyoruz. OFFLINE olunca fiziksel siminiz siz telefonunuza e-sim barkodunu okuttuğunuz ve aktivasyonun olduğunu zamana kadar sinyal alıyor sonrasında kesiliyor.

Barkodu telefona okutmadan önce wireless üzerinden internet bağlantısı olduğunu kontrol ediniz.