OTORİTE’den TALPA’ya ZİYARET

SHGM Genel Müdürü Sayın Bilal Ekşi ve beraberindeki bürokratlar TALPA’yı ziyaret ederek derneğimizin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
18 Ocak günü gerçekleşen ziyarette Sayın Bilal Ekşi’ye SHGM Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Olcay, Özel Kalem Müdürü İbrahim Tunç ve SHGM İstanbul Temsilcisi Ali İhsan Orbacı da eşlik ettiler.
Toplantıda TALPA Başkanı Gürcan Mantı ile birlikte Yönetim ve Denetim Kurulundan bazı üyeler de hazır bulundu.
Yaklaşık 3 saat süren görüşmede, sektörel konular ve mesleki sorunlar ele alınırken, hızla büyüyen ve gelişen Türk Sivil Havacılığının önündeki fırsatlar ve sorunlar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.Toplantıyı değerlendiren TALPA Başkanı Kpt. Plt. Gürcan Mantı “ SHGM Genel Müdürü Sayın Bilal Ekşi ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunduk. Çok yararlı bir görüşme oldu.Pilotların meslek örgütü olarak Sivil Havacılığımızın daha da gelişmesi için TALPA olarak neler yapabileceğimizi , ne gibi katkılarda bulunabileceğimizi aktardık.Meslektaşlarımızın sorunları ve çözüm yolları konusundaki düşüncelerimizi paylaştık.TALPA bilgisi, birikimi ve tecrübesi ile sivil havacılığımıza her türlü desteği ve katkıyı vermeye hazırdır.” diye konuştu.