Aviation English Center ile TALPA arasında protokol imzalandı

Başta pilotlar olmak üzere, havacılık sektörü çalışanlarının yaşam ritimlerine ve ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş programlarıyla eğitim veren Aviation English Center ile TALPA yönetimi arasında, TALPA üyelerine özel avantajları içeren bir protokol imzalandı. Böylece DynEd, İstanbul Lisan Merkezi ve Efinst Dil okullarından sonra Aviation English Center da TALPA üyelerine özel avantajlar sağlayan 4. dil okulu oldu.
Florya’daki yeni merkezimizin komşu binasında hizmet veren Aviation English Center, bu protokol gereği, bundan sonra TALPA üyelerine eğitim ücretlerinde yüzde 30 oranında indirim sağlıyor.
Protokol anlaşması, Aviation English Center Kurucu Başkanı Murat İnancı ile TALPA Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Pilot Gürcan Mantı arasında, 7 Eylül 2012 tarihinde dernek merkezimizde imzalandı.
Anlaşma sonrası TALPA Basın ve Halkla ilişkiler sorumlumuza bilgi veren Murat İnancı,  eğitim merkezlerinin havacılık sektörü çalışanlarının İngilizce eğitimlerini sağlamak üzere kurulduğunu ve bu kapsamda bugüne kadar, pilot İngilizcesi, kabin ekibi İngilizcesi, teknisyen İngilizcesi ile pilot ve kabin memuru adaylarına özel İngilizce eğitimi konusunda uzmanlaştıklarını belirtti.
Varılan anlaşma gereği, bundan sonra TALPA üyelerine tüm eğitim ücretlerinde yüzde 30 oranında indirim uygulayacaklarını kaydeden Murat İnancı, eğitimlerinde kullandıkları öğretim setlerinin ise Henry Emery ve Andy Roberts tarafından hazırlanan MacMillan yayını “Aviation English for ICAO Comliance” öğretim seti ile SueEllis ve Terence Gerighty tarafından hazırlanan “Oxford English for Aviation Express Series” öğrenim setleri olduğu bilgisini verdi.
İnancı, TALPA üyelerine yönelik olarak, prokol gereği belirledikleri özel ders ücretlerinin ise aşağıdaki şekilde uygulanacağını kaydetti.
–          Birebir ders ücreti kişi başı 70 TL.
–          İki kişilik sınıf kişi başı 50 TL.
–          Üç kişilik sınıf kişi başı 35 TL.
–          Dört kişilik sınıf kişi başı 25 TL.
TALPA yönetimi ile geçtiğimiz aylarda DynEd, İstanbul Lisan Merkezi ve Efinst Dil Okulları arasında da anlaşmalar yapılmış ve bu okullarda eğitim almak isteyen TALPA üyelerine özel olarak çeşitli fırsatlar sağlanmıştı.