TALPA’NIN 60'INCI KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN..

Değerli Üyemiz,

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) olarak kuruluşumuzun 60. Yılını gururla kutluyoruz. 14 Mayıs Pazartesi günü saat 17:00-19:00 arasında dernek merkezimizde yapılacak kokteylde siz değerli üyelerimizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

TALPA Yönetim Kuırulu

 

TALPA KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

AÇILIŞ KONUŞMASI

Derneğimizin önceki sayın başkanları, saygıdeğer üyelerimiz ve kıymetli misafirler, Hepinizi TALPA yönetim kurulu adına selamlıyorum, 60. Yıl kutlamamıza hoş geldiniz, şeref verdiniz.
60 yıl, bir sivil toplum kuruluşu için uzun bir süre. İstikrarın, dayanışmanın, sahiplenme duygusunun en açık göstergesi. Bugün ülkemizde faal olarak kayıtlı tam 113.000 dernek var. Bugüne kadar kapanan dernek sayısı ise 177.000. Dernekleri kurmanın çok da zor olmadığını biliyoruz. Asıl zor olan dernekleri yaşatmaktır, ayakta tutmaktır. Türk pilotları olarak bunu 60 yıldır başarabildiğimiz için ne kadar övünsek azdır.
TALPA ülkemizin en eski derneklerinden biridir. 60. Yılımızı gururla ve onurla kutlarken başta Derneğimizi kuran meslek büyüklerimiz olmak üzere, bugünlere ulaşmasında emek ve mesai harcayan tüm Başkanlarımıza, yönetim kurullarımıza ve üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ebediyete intikal edenlere rahmet, yaşamını sürdürenlere sağlık ve mutluluklar diliyoruz.
TALPA yönetimi olarak bizler de; 2.5 yıl önce aldığımız TALPA bayrağını daha da yükseltmek, onurlu ve saygın TALPA’ya katkı vermek için çalışmaya devam ediyor, nice yıldönümlerinde bir arada olmak dileği ile saygılar sunuyoruz.
Teşrifleriniz için tekrar teşekkür ediyorum.