TALPA 63 YAŞINDA 

TALPA 63 YAŞINDA

Ülkemizin en eski ve etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve Türk pilotlarının yegane meslek örgütü Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA)  kuruluşunun 63. Yılını gururla ve onurla kutluyor,

Bugün sivil havacılık sektörümüzün küresel ölçekte elde ettiği büyük başarıda hiç kuşkusuz, iyi eğitimli, kendisini geliştirmiş, başarılı Türk pilotlarının ve onların arkasındaki  63 yıllık  birikim ve deneyimi ile TALPA’nın büyük katkısı vardır. TALPA, sektörün daha da gelişmesi, büyümesi, pilotluğu kariyer hedefine koyan Türk gençlerine yeni istihdam olanakları yaratılarak çağın gereklerine uygun şekilde yetiştirilmesi için her türlü desteği dün olduğu gibi bugün de vermeye devam etmektedir.  63 yıldan bu yana yapıcı eleştirileri ve önerileri ile sektöre katkı sunan, havacılık konusunda kamuoyunu doğru bilgilendirme ilkesini titizlikle uygulayan TALPA, bundan sonra da artan üye sayısı ile daha güçlü bir şekilde mesleğimize ve sivil havacılığımıza hizmet etmeyi aynı kararlılıkla, aynı ilkelerle sürdürecek, gökyüzüne ülkemizin adını gururla, onurla yazdırmaya devam edecektir.

Önümüzdeki yıllarda kuruluş yıldönümlerimizi üye sayısını daha artırmış çok daha güçlü, çok daha etkin bir dernek olarak kutlamak, havacılığımızın en önemli ve saygın aktörlerinden biri olan TALPA’nın ana hedefidir.

Pandemin döneminde, son 1.5 yıldır corona riskine rağmen meslektaşlarımızın özveri ve çabaları sayesinde bayrağımız dünya semalarında dalgalanmaya devam etmekte ve Türk pilotları sektörün yanısıra ekonomimizi ayakta tutmak için katkı sunmaktadır.

Derneğimizin kuruluşunda yer alan, bugüne kadar yönetim ve denetim kurullarında, komitelerinde görev yapan tüm meslektaşlarımızı saygıyla ve minnetle anıyor, derneğimize dün olduğu gibi bugün de katkı ve destek veren tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyor, aramızdan ayrılan yöneticilerimize ve üyelerimize ve meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Coronavirüs pandemisinden etkilenen tüm üyelerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. TALPA her koşulda, üyelerinin yanındadır ve desteğe hazırdır.

Mavi göklerde, emniyetle nice 63 yıllara…