TALPA BASIN AÇIKLAMASI!

 
ŞEFFAF, DEMOKRATİK, EŞİTLİKÇİ BİR TALPA İÇİN.
Bu davet bizim.
TALPA, 16 Aralık 2018 tarihinde ve eğer çoğunluk sağlanmaz ise 25 Aralık 2018 tarihinde 11.Genel Kurulu’nu yapacaktır.
Üç yıldır yürütülen TALPA faaliyetlerinin değerlendireceği, yeni TALPA yönetiminin vücut bulacağı Genel Kurulumuzun pilotlarımıza ve tüm havacılık camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.
TALPA, tüzüğünü uygulama iradesinde olan bir seviyeye gelmiştir. Bugün Genel Kurul için her şey hazırdır. Gecikmeye, ertelemeye ihtiyacımız yoktur. Tüzüğümüzün gereğini yerine getirmeliyiz.
MEYVE VEREN AĞACI TAŞLARLAR..
TALPA, sivil havacılık camiasında bölünmelere direnen ve üç senelik zaman içerisinde büyümeyi başaran tek sivil toplum örgütüdür. İster üye sayısı artışı, isterse aktif pasif yönetimi bakımından değerlendirilsin, TALPA kayda değer başarılar elde etmiştir. Bugün geldiğimiz noktada, TALPA’nın başarılarından rahatsız olan, pilotların birliğini istemeyen, bölünmesinden nemalanacak kişi ve kişiler olduğu aşikardır.
Kavgalarla politikalarını veya ”çamur at izi kalsın” siyasetini güden bazı çevrelerin, ellerindeki kimi imkanları ok haline getirip hedef tahtasına da TALPA genel kurulunu koyduklarını görmekteyiz. TALPA’yı biz pilotlar yönetiriz, dışarıdan bizi yönetmeye kalkanlara izin vermeyiz.
Sivil toplum örgütlerini ve kurumlarımızı dışarıdan müdahale ile yönetmeye çalışmak alışkanlık halini aldı. Yönetemediklerinde ise bölme çabasına girişiyorlar. O da olmazsa fesat katarak kişi kişi eksiltmeye, kurumlarımızı zayıflatmaya çalışıyorlar.  Bu bir hastalık.  Bu hastalıklı çevreleri tanıyoruz, biliyoruz ve uyarıyoruz. TALPA’nın muhatabı değilsiniz. Hiç de olmadınız.
GAZETECİLİK VEYA HABERCİLİK Mİ? YOKSA SADECE ZARAR VERME ÇABASI MI?
Habercilik değeri çok zayıf olan yazılar yazan, gerçek kişi olduğu şüpheli, fotoğrafı bile olmayan Rauf Eren adlı sahte ismin (Airlinehaber bu kişinin gerçek kimliğini açıklamalıdır) yaptığı haberde https://www.airlinehaber.com/TALPAda-mitoz-bolunme/  pilot meslektaşlarımızı küçük düşürücü ifadeler kullanarak karalamaya kalkışmıştır. Bu sahte kalem,  dersine de iyi çalışmamıştır. Hezeyanla olacak, meslektaşlarımızın isimlerini yazamadığı gibi yazdıklarını da yanlış yazmış hızını alamamış aynı yanlışa yorumlar kısmında da devam ederek köşesini nasıl şekillendirdiğini kamuoyuna alenen göstermiştir.
Bu ve buna benzer yaklaşımlarla dolu olan Airlinehaber sitesinin bilinen editörünün daha önceki yazılarında havacılık sektöründeki bütün kurumları, STK’ları aynı fesatlık ve üslupsuzlukla hatta daha da ileri giderek, dizayn etme çabalarına tanık olduk.
Yalan yanlış bilgilerle yaygara kopararak demokrasinin  şöleni olan Genel Kurul’umuza seçimlerimize müdahil olma çabalarına, bu beyhude uğraşa müsaade etmeyeceğiz. TALPA ailesi olarak bu kötü niyetleri ve davranışları kabul etmiyoruz. Reddediyoruz. Bu bağlamda Airlinehaber sitesini TALPA olarak kınıyoruz.
PİLOTLUK MESLEĞİMİZ BU DAVRANIŞLARI KALDIRMAZ.
Biz pilotlara canlar  emanet ediliyor. Hatta gerektiğinde, birbirimize kendi canlarımızı emanet ediyoruz. Bizim mesleğimizin son noktada ederi, sorumluluğu bu. Pilotlukta, mesleğimizde kader birliği  denilen, yazılı olmayan ama uçmaya başladığımız ilk günden itibaren öğretilen, öyle ki kemiklerimizde hissettiğimiz bu hislerle bir sonraki pilota, nesillere aktarılan ve pilota büyük sorumluluk yükleyen, değerlerimiz vardır. Bu değerleri korumak her pilotun görevidir. TALPA’ nın asli görevidir. Bu değerlere zeval gelmesine müsaade etmeyeceğimiz bilinmelidir.
TALPA ÜYELERİNE, ÜYELERİ DE TALPA’ ya YETER.
TALPA BİR İLK’ e İMZA ATIYOR.
Demokratik ve şeffaf bir seçim için çabalıyoruz. Öyle ki, seçimlerde aday listelerine derneğimizin olanaklarını açmaktayız. Her aday listesine üyelerimize ulaşmaları, kendilerini tanıtmaları, ifade etmeleri için 3 mail ve 3 SMS  hakkı vermekteyiz. Bu uygulama, tüm sivil toplum örgütleri seçimlerinde ilk defa hayata geçirilecek, demokratik, fırsat eşitliği sağlayan bir İLK olacaktır. Bu konu ile ilgili detayları web sitemizde www.talpa.org bulabilirsiniz.
Bu duygu ve düşüncelerimizle gelecekte yerleri olmayacak eskimiş zihniyetleri elimizin tersiyle silip atıyor, yeni ufuklara açılıyoruz. İftiracılar ve fesatlar dışında tüm havacılık camiamızı Genel Kurulu’muza bekliyoruz.
 
Bu davet bizim..
TALPA YÖNETİM KURULU