19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

19 Mayıs;  bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve  her köşesi bilfiil işgal edilmiş aziz vatanın bağımsızlığı için ilk adımın atıldığı, ilk meşalenin yakıldığı,  kutlu bir gün olarak  şanlı tarihimizdeki eşsiz yerini almıştır.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, sadece milletin azim ve kararına inanarak çıktığı bu uzun yolda, tüm dünya yokluk ve yoksulluk içinde bir ülkenin küllerinden doğuşuna  tanık olmuş, emperyalist ülkelerin paylaştığı kutsal vatan toprakları yüce Atatürk’ün anlatımıyla “uçurumun kenarında yıkık bir ülke… türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar… yıllarca süren savaş” sonunda bağımsızlığına kavuşmuştur.
19 Mayıs,  vatanın her karış toprağı için gözünü kırpmadan canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin yeniden tarih sahnesine çıktığı bir gün olmasının yanısıra diriliş, uyanış ve bağımsızlık ateşinin de yakıldığı bir tarihtir.

Yıllarca süren savaşın sonunda kazanılan zafer Cumhuriyetle taçlandırılmış, çağdaş dünyanın onurlu ve saygın bir üyesi olarak ülkemiz yeni bir yolculuğa başlamıştır.

Bilimin yol göstericiliğinde çıkılan bu zorlu serüvende, büyük önderin izinden giderek şanlı bayrağımızı tüm dünya semalarında şerefle dalgalandıran Türk pilotları olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, bu toprakları bize vatan yapan başta ebedi Başkomutan, ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet,  şükran ve saygıyla anıyoruz.
TALPA Yönetim Kurulu.