KORKMUYORUZ, SİNMEYECEĞİZ, YILMAYACAĞIZ…

KORKMUYORUZ, SİNMEYECEĞİZ, YILMAYACAĞIZ…
10 Aralık Cumartesi günü İstanbul, Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör saldırılarından birine sahne oldu. Cumhuriyetimize, huzur içinde birlikte yaşama idealimize kasteden katiller görev başındaki 30 polisimizi ve 8 sivil yurttaşımızı katlettiler. Hiç şüphesiz ki, yedi düvele karşı kazanılan bir İstiklal mücadelesi ile kurulan Cumhuriyetimizi bu tür hain ve kalleş saldırılarla sarsmak mümkün değildir. Ancak tehlikeyi de görmezden gelmemek gerekir. Cumhuriyetimizin tüm anayasal kurumlarına, medyaya, sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düşmektedir. Bu tehlike karşısında, bir başkasının aksiyon alacağı beklentisine girmek, mücadeleyi başkalarına havale etmek en büyük gaflet olacaktır. Toplumda korku yaratarak doğal refleksi etkisizleştirmeyi amaçlayan bu tarz eylemlere karşı her zamankinden daha fazla uyanık ve hazırlıklı olma zorunluluğu vardır.
Bizler bu cennet vatanın göklerinde özgürce uçan pilotlar olarak tüm yurttaşlarımızla birlikte ülkemizin sadece sokaklarında değil, yaylalarında, ovalarında, dağlarında da özgürce, korkusuz ve endişesiz dolaşmak ve yaşamak istiyoruz. Bugün birlik olma zamanıdır. Bölmek, ayrıştırmak, kutuplaştırmak ve sonrasında çatıştırmak, terörü planlayanların temel amacıdır.
Son yıllarda yaşadığımız terör saldırıları aslında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesinin ne kadar önemli, değerli ve anlamlı olduğunu bir kere daha göstermiştir. Ülkemizi kaosa sürüklemeyi hedefleyen terör saldırılarının perde arkası aydınlatılmadıkça, bu kirli tezgahı kuran gerçek failler ve terörden fayda uman azmettiriciler açığa çıkarılmadıkça korkarız ki, yüzyıllardır bu topraklar üzerinde barış içinde yaşayan, etle tırnak gibi birbirinden ayrılmayan insanlarımız bir korku ve endişe iklimine girecektir. Terörle birlikte yaşamaya alışmak zorunda değiliz. Türkiye, Hep birlikte terörü yenmeye muktedirdir. Ulusumuz; askerimizi, polisimizi, sıradan vatandaşımızı hedef alan bu kirli oyunu bozacaktır
Korkmuyoruz, sinmeyeceğiz, yılmayacağız ve terörü hep birlikte bitireceğiz.
Cumartesi günü İstanbul’da katledilen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, tüm ulusumuza başsağlığı, sabır ve metanet diliyoruz.
TALPA Yönetim Kurulu