Yeni dernek merkezimiz hizmete açıldı

Yeşilköy’deki dernek binamızın hasarı dolayısıyla alınan yıkım kararının ardından derneğimiz, Florya Çatal Sokak’da bulunan 4 katlı yeni merkezimizden hizmet vermeye devam edecektir.
Dernek merkezimiz, bugüne kadar bulunduğumuz Yeşilköy’deki binamızda gerçekleşen ani çatı ve kolon hasarı nedeniyle, apartman yönetimince alınan yıkım kararının ardından, acil olarak Florya, Çatal Sok. No:5 adresine taşınmıştır. Birkaç gün alan taşınma ve yerleşim sürecimiz tamamlanmış ve aktif olarak çalışma düzeni yeniden sağlanmış olduğundan, üyelerimizi bundan böyle yeni merkezimizde ağırlayabileceğimizi bilgilerinize sunuyoruz.
Üyelerimizin yeni dernek merkezimizi, “Flyinn Alışveriş Merkezi’nin karşı sağ sokağı” ve “Avoaiton English Center yanı” adres odakları üzerinden bulabilmeleri mümkündür. Diğer yandan taşınma nedeniyle derneğimizin telefonlarında herhangibir değişiklik olmamıştır.
Yeşilköy’deki eski dernek merkezimizin yeniden yapımı takibimizdedir

Eski dernek binamızın yıkımı ve yeniden yapımı planlamaları, apartman yönetimiyle birlikte karara bağlanmış ve karar doğrultusunda gerekli girişimler, yönetimimizce derneğimizin hakları en iyi biçimde gözetilerek sürdürülmektedir.
Yıkılacak binanın üst katlarının daha önce mesken olarak kullanımı dolayısıyla, muhtemel aynı planlama derneğimizce önlenerek, her katın kendi ihtiyaçları doğrultusunda daha sonradan projelendirilebilmesi karara bağlanmıştır. Böylece yeni binada TALPA katlarının ihtiyaca göre projelendirilmesi sağlanabilecektir.
Öte yandan bina sakinleri arasında, ilerleyen süreçte dairesini satmayı isteyenler de olabileceğinden, bu konudaki tüm gelişmelerin, TALPA lehine nasıl değerlendirilebileceğine ilişkin gelişmeler gerektiğinde web sitemizden üyelerimizle yeniden paylaşılacaktır.
TALPA YÖNETİM KURULU