TALPA ve TATCA Ankara’daki dörtlü toplantıya hazırlanıyor.

TALPA ve TATCA  Ankara’daki dörtlü toplantıya hazırlanıyor.

Sivil Havacılık sektöründe her zaman işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışması gereken pilotlar ile Hava Trafik Kontrolörlerinin beklenti ve sorunları TATCA yetkililerinin yaptığı ziyarette bir kez daha masaya yatırıldı.
Emniyet ve güvenliğin öncelikli olarak ele alındığı çalışmalar daha önce başlatılmış ve ortak bir zeminde beraber hareket edilerek sağlıklı ve kalıcı bir çözüme kavuşturulması noktasında fikir birliği sağlanmıştı. Bugün TALPA Genel Merkezinde yapılan toplantıya, Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA) Başkanı Birol Bilgin, Yönetim Kurulu üyesi Atıl Er ile TALPA Yönetim Kurulu Başkanı Kpt. Gürcan Mantı ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Hava Trafik Kontrolörleri ile pilotların karşılıklı beklenti ve taleplerinin ele alındığı toplantıda hizmet kalitesinin artırılması, çalışma koşulları, iletişim ve diyalog sorunlarının giderilmesi üzerinde duruldu.TALPA tarafından 27 Şubat günü İstanbul’da  ikincisi düzenlenecek  Pilotlar Çalıştay’ında da konunun detaylı bir şekilde değerlendirilmesi kararlaştırıldı.
Toplantı hakkında bilgi veren TALPA Başkanı Kpt. Gürcan Mantı “Uçuş emniyeti ve güvenliğini ilgilendiren bu konuda birbirini anlamak ve yardımcı olmak zorunda olan iki meslek grubu olarak sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde çok faydalı bir görüşme yaptık.Pilotlar Çalıştay’ında ortaya çıkacak görüş ve önerileri de dikkate alarak Mart ayı içinde TALPA ve TATCA yönetimleri  olarak SHGM ve DHMİ ile geniş kapsamlı bir toplantı yapmayı, sorunları  kamu otoritesi ile paylaşmayı ve çözüm önerilerimizi sunmayı planlıyoruz. Önceliğimiz uçuş emniyeti ve güvenliğidir.Bu çabaların, sektörün gelişimine de katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.