İstanbul Valisini Ziyaret

Değerli Üyelerimiz;

TALPA Yönetim Kurulu Başkanımız Kpt. Plt. H. Murat ERSOY 27 Eylül 2021 günü İstanbul Valisi Sayın Ali YERLİKAYA’yı makamında ziyaret etmiştir. Ziyarette, TALPA’nın çalışmaları hakkında kendilerine bilgi verilmiş, havalimanlarındaki uygulamalar, güvenlik gibi konularda bilgi paylaşılmıştır. Ayrıca Valilik sorumluluk alanında olan konularla ilgili olarak meslektaşlarımızın bizlere iletmiş olduğu sorunlar çözüm önerileri ile birlikte makamlarına arz edilmiştir.

Sayın Valimizin talimatı üzerine bugün saat 10.00’da İstanbul Havalimanında, İstanbul Havalimanı Mülki İdare Amiri, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Müdürü ve İGA istanbul Havalimanı Bölge Müdürü ile TALPA Yönetim Kurulu Başkanımızın katılımı ile ilgili konuları görüşmek üzere bir toplantı gerçekleşmiştir.

Son derece faydalı geçen toplantıda, TALPA’ya üyelerimizin iletmiş olduğu konular gündeme getirilmiş, havacılık ve uçuş emniyeti ve güvenliği konularında TALPA tarafından her türlü desteğin verileceği kendilerine ifade edilerek, ilgili konularda karşılıklı anlayış çerçevesinde düzenlemelerin yapılması için yakın işbirliği içerisinde olunması konusunda görüş birliğine varılmıştır.

Sayın Valimize ve toplantıya katılan sayın ilgililere gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkürü borç biliriz.