30-11-2007 Talpa Basın Bildirisi

 In Basın Bildirisi, Genel

30.11.2007
TALPA BASIN BİLDİRİSİ
30 KASIM 2007 CUMA GÜNÜ, SAAT 01.30 SIRALARINDA İSTANBUL – İSPARTA SEFERİNİ YAPMAKTA OLAN MD 83 TİPİ BİR UÇAĞIMIZ MAALESEF PİSTE YAKLAŞMA SIRASINDA DÜŞMÜŞTÜR.
BİLİNDİĞİ GİBİ ELİM KAZADA, 2 MESLEKDAŞIMIZ KPT.PLT, 4 KABİN MEMURU VE 1 TEKNİSYEN ARKADAŞIMIZ İLE 50 YOLCUMUZ HAYATLARINI KAYBETMİŞLERDİR.
BU KAZADA HAYATINI KAYBEDENLERE ALLAH’TAN RAHMET, KEDERLİ AİLELERİNE, YAKINLARINA, TÜM HAVACILIK CAMİAMIZA VE YÜCE ULUSUMUZA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ.
UÇAK, WORLD FOCUS HAVA TAŞIMACILIĞINDAN EKİBİ İLE KİRALANARAK ATLASJET HAVACILIK A.Ş. ADINA UÇUŞ İCRA ETMEKTEDİR.
KAZANIN MEYDANA GELDİĞİ ANDAN İTİBAREN ;  KESİN BULGULAR TAM OLARAK ORTAYA KONULMADAN, MAALESEF BAZI MEDYA UNSURLARI VASITASIYLA YETKİLİ OLMAYAN KİŞİ VE KURULUŞLAR TARAFINDAN OLAYA İLİŞKİN OLARAK YAPILAN HABER VE YORUMLARIN, SADECE KİŞİSEL VE ERKEN YAPILMIŞ HABER VE YORUMLAR İTİBARİYLE DEĞERLENDİRİLEBİLECEĞİ VE GERÇEĞİ YANSITMAKTAN UZAK OLDUĞU AÇIKTIR.
BİR UÇAK KAZASINDA; OLAYIN SEBEP VE SONUÇLARI ÜZERİNDE ARAŞTIRMA VE İNCELEME; ULUSLARARASI KURALLARA UYGUN OLARAK  İLGİLİ OTORİTE TARAFINDAN ŞÜPHEYE YER VERMEYECEK ŞEKİLDE YAPILMAKTA VE YÜRÜTÜLMEKTEDİR. OLAYIN GERÇEK SEBEBİ, İLGİLİ OTORİTE TARAFINDAN YAPILAN ÇALIŞMALAR SONUCUNDA ORTAYA ÇIKACAK VE  KAMUOYUNA AÇIKLANACAKTIR.
UÇAK KAZALARINDA İLGİLİ OTORİTELERİN BULGULAR ÜZERİNDE ÇALIŞMASI, YAPILAN ARAŞTIRMA VE İNCELEMELERİN SONUCUNDA, OLAYIN SEBEPLERİNİN VE AÇIKLAMALARIN YAPILMASI ULUSLARARASI  BİR KURAL OLUP, HALEN TÜM DÜNYADA BU ŞEKİLDE YÜRÜTÜLMEKTE, YETERSİZ BULGULAR ÜZERİNE İNŞA EDİLEN DEĞERLENDİRMELER EKONOMİK ÇIKARLARI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEMEKTEDİR.
KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.
TÜRKİYE HAVAYOLU PİLOTLARI DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU